Fundacja Nasz Przyjazny Dom

Kilka słów o
NASZYM PRZYJAZNYM DOMU

Przyjazny”- bo tak go nazywamy – jest inwestycją pionierską, tzw. innowacją społeczną. Założeniem jego jest wszechstronna odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nasz Przyjazny Dom zapewnia dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie:
– mieszkania o charakterze chronionym, zapewniające również usługi opiekuńcze/wspierające
– rehabilitację leczniczą w ramach przestrzeni rehabilitacyjnej w „Przyjaznym”
– rehabilitację społeczną, która ma na celu umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w życiu społecznym, realizowaną przez:
   • wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby niepełnosprawnej;
   • wyrabianie umiejętności samodzielnego pełnienia funkcji społecznych;
– aktywizację zawodową w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez Fundację

Fundacja Nasz Przyjazny Dom, aby zrealizować powyższe cele nawiązała współpracę z gdańskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej, aby pod okiem i przy wsparciu fachowców utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, w ramach, którego prowadzi działalność gospodarczą, wykorzystując przestrzenie „Przyjaznego”
– rehabilitacja – usług kierowane do podopiecznych oraz w ramach ekonomii społecznej dla lokalnego społeczeństwa ze wskazaniem na seniorów
– wynajem powierzchni konferencyjnej (max do 70 osób), uwzględniając potrzeby lokalnego społeczeństwa, szkolenia, warsztaty, współpracę z biznesem w ramach CSR
– wynajem pokoi gościnnych (dot. 3 pokoi) w ramach, których będzie świadczona również oferta wytchnieniowa kierowana do rodzin z osobami niepełnosprawnymi, borykających się często z brakiem możliwości wypoczynku. „Przyjazny” da taką możliwość. Zespół „Przyjaznego” zaopiekuje się osobą niepełnosprawną, a rodzina może korzystać z wolnych chwil.

„Przyjazny” w grudniu ubiegłego roku zaczął tętnić życiem naszych mieszkańców. Rozpoczęła się ich nowa droga do samodzielności, mając na uwadze bezpieczeństwo, integrację i aktywizację zawodową.
To rozdział w życiu, na który czekali także rodzice naszych Podopiecznych. Dla których „samodzielność i bezpieczeństwo” ich dorosłych dzieci jest kwestą najpilniejszą, ponieważ opiekunowie to osoby starsze, często samotnie już wychowujące swoje dorosłe dzieci. W czasie pandemii kwesta ta staje się jeszcze bardziej istotna z uwagi na fakt, iż stanowią Oni wspólnie grupę wysokiego ryzyka zachorowań na koronawirusa. Dlatego oprócz potrzeby, która jest fundamentem tego projektu determinacja jest jego wsparciem:-)

„Nasz Przyjazny” udało się stworzyć nie tylko dzięki wspomnianej determinacji i pieniędzy rodziców, ale także dzięki miastu Sopot,
które przekazało działkę pod wybudowanie budynku oraz zaangażowaniu firm, które wsparły naszą inicjatywę pomimo pandemii.

Z dnia codziennego
NASZEGO PRZYJAZNEGO
3 weeks ago

Domowa pizza prawie jak z włoskiej pizzerii? Obejrzyjcie nasze wideo z przygotowywania pizzy w kuchni Fundacja Nasz Przyjazny Dom i poznajcie nasz sekretny przepis 🍕🍕🍕

3 weeks ago

Mistrzem gotowania nie jestem, ale w miłym towarzystwie i miłym miejscu zawsze z przyjemnością przygotuję swoje popisowe danie, czyli pizzę;)
Zobaczcie co Forner wyczarował wraz z ... See more

3 weeks ago

Domowa pizza prawie jak z włoskiej pizzerii?
Cóż. Może na pieczeniu i gotowaniu nie znamy się tak dobrze, jak na płytach meblowych, jednak ten przepis sprawi, że przygotowanie pizzy i jej ... See more

3 weeks ago

"Przyjazny" przyciąga... to wiemy na pewno! 😉
Forner jest nie tylko sprawcą części wyposażenia w naszym domu ale i wyjątkowych relacji...
Z Agata Wykrzykowska i Wykrzyknik Studio💚 ... See more

3 weeks ago

Jak powstawał projekt kuchni i pokoju opiekuna dla Fundacja Nasz Przyjazny Dom w Sopocie?
Z jakimi wyzwaniami trzeba było się zmierzyć projektując przestrzeń wspólną dla grupy dorosłych ... See more

1 month ago

Gratulacje dziewczyny, chłopaki z Fundacja Nasz Przyjazny Dom i rodzice skupieni wokół Sopockiego Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnościami Tęczowy Dom, skąd wykiełkowała idea ... See more

1 month ago

Wczoraj był nie tylko nasz dzień... To symboliczne otwarcie Naszego Przyjaznego Domu było rezultatem olbrzymiego wsparcia, które sprawiło że Nasz Dom możemy uznać za otwarty! 🍀 DZIĘKUJEMY ... See more

1 month ago

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie działającego w Sopot „Naszego Przyjaznego Domu”🏠 w którym mieszka 12 dorosłych osób z niepełnosprawnościami. To wielka szansa dla nich! Bardzo ... See more

1 month ago

Fundacja Nasz Przyjazny Dom otworzyła dziś dla nas swoje drzwi. Podopieczni fundacji uśmiechnięci, wzruszeń nie było końca. Remont Pomp - mimo chłodu - dał hipnotyzujący występ. ... See more

1 month ago

Takie niedziele to ja lubię🔥Rano debata „Po co wolność” w Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre na zaproszenie IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich, w ... See more

1 month ago

Zostawiamy bez komentarza...🥰 ale obejrzyjcie koniecznie!😉
Forner 💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚

1 month ago

Nasz Przyjazny Dom w Sopocie - co to za miejsce?
Jak wyglądają wnętrza, w tym kuchnia, Przyjaznego?
W jaki sposób Forner pomógł Fundacja Nasz Przyjazny Dom ?
Dlaczego Piotr i Paweł, czyli ... See more

1 month ago

Dzisiaj dobiega końca moja przygoda z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej dobrarobota.org. Była to więcej niż praca, bo z pracy nie ma takiej satysfakcji i poczucia dokonywania rzeczywistych ... See more

2 months ago

Zapraszamy do lektury 🙂
Nasz Przyjazny Dom oczami Renaty Birtus - przede wszystkim mamy i Prezes Fundacji.

Preferencja prywatności