Fundacja Nasz Przyjazny Dom

Kilka słów o
NASZYM PRZYJAZNYM DOMU

Przyjazny”- bo tak go nazywamy – jest inwestycją pionierską, tzw. innowacją społeczną. Założeniem jego jest wszechstronna odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nasz Przyjazny Dom zapewnia dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie:
– mieszkania o charakterze chronionym, zapewniające również usługi opiekuńcze/wspierające
– rehabilitację leczniczą w ramach przestrzeni rehabilitacyjnej w „Przyjaznym”
– rehabilitację społeczną, która ma na celu umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w życiu społecznym, realizowaną przez:
   • wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby niepełnosprawnej;
   • wyrabianie umiejętności samodzielnego pełnienia funkcji społecznych;
– aktywizację zawodową w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez Fundację

Fundacja Nasz Przyjazny Dom, aby zrealizować powyższe cele nawiązała współpracę z gdańskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej, aby pod okiem i przy wsparciu fachowców utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, w ramach, którego prowadzi działalność gospodarczą, wykorzystując przestrzenie „Przyjaznego”
– rehabilitacja – usług kierowane do podopiecznych oraz w ramach ekonomii społecznej dla lokalnego społeczeństwa ze wskazaniem na seniorów
– wynajem powierzchni konferencyjnej (max do 70 osób), uwzględniając potrzeby lokalnego społeczeństwa, szkolenia, warsztaty, współpracę z biznesem w ramach CSR
– wynajem pokoi gościnnych (dot. 3 pokoi) w ramach, których będzie świadczona również oferta wytchnieniowa kierowana do rodzin z osobami niepełnosprawnymi, borykających się często z brakiem możliwości wypoczynku. „Przyjazny” da taką możliwość. Zespół „Przyjaznego” zaopiekuje się osobą niepełnosprawną, a rodzina może korzystać z wolnych chwil.

„Przyjazny” w grudniu ubiegłego roku zaczął tętnić życiem naszych mieszkańców. Rozpoczęła się ich nowa droga do samodzielności, mając na uwadze bezpieczeństwo, integrację i aktywizację zawodową.
To rozdział w życiu, na który czekali także rodzice naszych Podopiecznych. Dla których „samodzielność i bezpieczeństwo” ich dorosłych dzieci jest kwestą najpilniejszą, ponieważ opiekunowie to osoby starsze, często samotnie już wychowujące swoje dorosłe dzieci. W czasie pandemii kwesta ta staje się jeszcze bardziej istotna z uwagi na fakt, iż stanowią Oni wspólnie grupę wysokiego ryzyka zachorowań na koronawirusa. Dlatego oprócz potrzeby, która jest fundamentem tego projektu determinacja jest jego wsparciem:-)

„Nasz Przyjazny” udało się stworzyć nie tylko dzięki wspomnianej determinacji i pieniędzy rodziców, ale także dzięki miastu Sopot,
które przekazało działkę pod wybudowanie budynku oraz zaangażowaniu firm, które wsparły naszą inicjatywę pomimo pandemii.

  

Z dnia codziennego
NASZEGO PRZYJAZNEGO
["error","(#12) description field is deprecated for versions v3.3 and higher"]
4 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Fundacja Nasz Przyjazny Dom

... a widoki sprzyjały naszym zakochanym ?

4 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Fundacja Nasz Przyjazny Dom

Dziś dzięki naszemu przyjaznemu autku ? od Toyota Carter Gdańsk majówkę rozpoczęliśmy w plenarze! ? Było cudownie! Wesoło i... smacznie?

4 months ago

Życzymy Wam słodkich chwil!?Odpoczynku i wielu powodów do radości. Udanej, przyjaznej?majówki!
Ps
Mistrzyni drugiego planu ? sugeruje, że nasza majówka będzie nie tylko słodka ale i gładko ... See more

4 months ago

Forner ? zadbał nie tylko o wspólne przestrzenie w Przyjaznym... pozdrawiamy Was serdecznie??

4 months ago
Forner

Jedno zdjęcie, trzy produkty Forner i niepoliczalna radość:)

1️⃣ fronty z płyty Forner supermat odporne na zarysowania (w kolorze beż metalik i w kolorze czarnym) ?
2️⃣ cienki blat ... See more

4 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Fundacja Nasz Przyjazny Dom

Podczas naszych spacerów zawsze odkrywamy ciekawe rzeczy... ?Wypiaskowana czeka na właściciela...??? Udostępniajcie i pomóżcie zgubie wrócić na swoje miejsce ?

5 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Fundacja Nasz Przyjazny Dom

W zdrowym ciele... przyjazny? duch!

5 months ago

Wszystkim Naszym Przyjaciołom ☺️ życzymy przede wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt ?☀️

5 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Fundacja Nasz Przyjazny Dom

Będąc już w świątecznym nastroju ?? życzy Wam przede wszystkim zdrowia! Oraz optymizmu i dobrej energii aby przetrwać ten wymagający czas!?

5 months ago
Przemek Kossakowski

Lubimy TAKICH GOŚCI Przemek Kossakowski ? Cudna energia, która została do dziś!? ... ale w "PRZYJAZNYM" przecież nie może być inaczej!?

Ważne się rzeczy dzieją w Trójmieście!!!

O Przyjaznym Domu pierwszy raz, usłyszałem od Michała Milki, niemal dwa lata temu. To było podczas realizacji Down The Road. Pamiętam, że był ... See more

« 1 of 4 »
Preferencja prywatnośći
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.