Fundacja Nasz Przyjazny Dom

Kilka słów o
NASZYM PRZYJAZNYM DOMU

Przyjazny”- bo tak go nazywamy – jest inwestycją pionierską, tzw. innowacją społeczną. Założeniem jego jest wszechstronna odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nasz Przyjazny Dom zapewnia dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie:
– mieszkania o charakterze chronionym, zapewniające również usługi opiekuńcze/wspierające
– rehabilitację leczniczą w ramach przestrzeni rehabilitacyjnej w „Przyjaznym”
– rehabilitację społeczną, która ma na celu umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w życiu społecznym, realizowaną przez:
   • wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby niepełnosprawnej;
   • wyrabianie umiejętności samodzielnego pełnienia funkcji społecznych;
– aktywizację zawodową w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez Fundację

Fundacja Nasz Przyjazny Dom, aby zrealizować powyższe cele nawiązała współpracę z gdańskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej, aby pod okiem i przy wsparciu fachowców utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, w ramach, którego prowadzi działalność gospodarczą, wykorzystując przestrzenie „Przyjaznego”
– rehabilitacja – usług kierowane do podopiecznych oraz w ramach ekonomii społecznej dla lokalnego społeczeństwa ze wskazaniem na seniorów
– wynajem powierzchni konferencyjnej (max do 70 osób), uwzględniając potrzeby lokalnego społeczeństwa, szkolenia, warsztaty, współpracę z biznesem w ramach CSR
– wynajem pokoi gościnnych (dot. 3 pokoi) w ramach, których będzie świadczona również oferta wytchnieniowa kierowana do rodzin z osobami niepełnosprawnymi, borykających się często z brakiem możliwości wypoczynku. „Przyjazny” da taką możliwość. Zespół „Przyjaznego” zaopiekuje się osobą niepełnosprawną, a rodzina może korzystać z wolnych chwil.

„Przyjazny” w grudniu ubiegłego roku zaczął tętnić życiem naszych mieszkańców. Rozpoczęła się ich nowa droga do samodzielności, mając na uwadze bezpieczeństwo, integrację i aktywizację zawodową.
To rozdział w życiu, na który czekali także rodzice naszych Podopiecznych. Dla których „samodzielność i bezpieczeństwo” ich dorosłych dzieci jest kwestą najpilniejszą, ponieważ opiekunowie to osoby starsze, często samotnie już wychowujące swoje dorosłe dzieci. W czasie pandemii kwesta ta staje się jeszcze bardziej istotna z uwagi na fakt, iż stanowią Oni wspólnie grupę wysokiego ryzyka zachorowań na koronawirusa. Dlatego oprócz potrzeby, która jest fundamentem tego projektu determinacja jest jego wsparciem:-)

„Nasz Przyjazny” udało się stworzyć nie tylko dzięki wspomnianej determinacji i pieniędzy rodziców, ale także dzięki miastu Sopot,
które przekazało działkę pod wybudowanie budynku oraz zaangażowaniu firm, które wsparły naszą inicjatywę pomimo pandemii.

Z dnia codziennego
NASZEGO PRZYJAZNEGO
["error","(#12) description field is deprecated for versions v3.3 and higher"]
Zdjęcia z posta użytkownika Fundacja Nasz Przyjazny Dom

Tak to u nas wyglądało ???
21 marca jest dniem kiedy wyjątkowo celebrujemy nasz czas? Zapraszając przy tej okazji całą resztę Przyjaznych?

Zdjęcia z posta użytkownika Fundacja Nasz Przyjazny Dom

A my cieszymy się każdą chwilą i już zaczęliśmy świętować "dzień kolorowej skarpetki"... ?
PRZYJAŹNI to też osoby z Zespołem Downa, które 21 marca mają swoje święto ?
Santa Cafe ... See more

4 months ago

Wczoraj w Dniu SOŁTYSA ? z pierwszą wizytą wpadli Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu i Magdalena Czarzyńska-Jachim - wiceprezydentka Sopotu . Jak na Sołtysa przystało, mają do nas "rzut ... See more

dobrarobota.org

W piątek dziękowaliśmy Rodzicom, Miastu Sopot i zaangażowanemu w naszą idę biznesowi.
Dziś chcemy podziękować za wsparcie i pomoc w utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego Ośrodkowi ... See more

Dzisiaj mamy dla Was wizytówkę video Fundacja Nasz Przyjazny Dom - poznajcie historię tego miejsca i trzy filary działalności gospodarczej 🙂 to prawdziwie wyjątkowy dom w centrum Sopotu ?

5 months ago

Selfie na podsumowanie sobotniej fotorelacji z wizyty Przemek Kossakowski ?
Było nam niezmiernie miło ?

Michał Milka

... Przemek Kossakowski my już nawet mamy pomysł!??

długo próbowaliśmy nagrać ten filmik 😛

Michał Milka

Działo się u nas w sobotę!?
Nie dziwi nas, że "Przyjazny" przyciąga wyjątkowych gości!??
Przemek Kossakowski do zobaczenia... ?

Booooże ale to był dzień! Ja kocham tego człowieka! Przemek Kossakowski ?

Fundacja Nasz Przyjazny Dom

5 months ago
Dwanaście osób już mieszka w Naszym Przyjaznym Domu w Sopocie. To miejsce, w którym dorośli niepełnosprawni mogą czuć się bezpiecznie

Przyjaźni i medialni? ...taki koniec tygodnia?
Bardzo nam miło, że nasza idea cieszy się zainteresowaniem!? Mamy nadzieję, że dzięki niemu takich przyjaznych przestrzeni powstanie więcej, bo ... See more

5 months ago

Zapraszamy jutro do TVP3 o godz. 18.14 na reportaż Karolina Raszeja, w którym uchylamy drzwi Naszego Przyjaznego Domu. Bądźcie z Nami!?

5 months ago

TEŻ MOŻESZ POMÓC! BĄDŹ PRZYJAZNY ? I PRZEKAŻ NAM SWÓJ 1% ?
... jak co roku liczymy na Wasze wsparcie? Dzięki niemu będziemy mogli realizować misję NASZEGO PRZYJAZNEGO i samodzielnie oraz ... See more

« 2 of 4 »
Preferencja prywatnośći