KOMORA HIPERBARYCZNA

KomoraHIPERBARYCZNA

Terapia Hiperbaryczna, inaczej HBOT (Hyperbaric Oxygen Therapy) to bezinwazyjna i bezbolesna metoda polegająca na zwiększeniu stężenia tlenu we wdychanym powietrzu.

Przebywając w specjalnie zaprojektowanej komorze hiperbarycznej, otrzymuje się tlen o wysokim stężeniu w warunkach podwyższonego ciśnienia, co pozwala to na skuteczniejsze przedostawanie się tlenu do obszarów mniej ukrwionych lub miejsc gdzie jest on niezbędny. Przebywanie w komorze hiperbarycznej stymuluje organizm, odżywia niedotlenione komórki, a co za tym idzie – wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia.

Wiele opracowań oraz badań naukowych potwierdza zbawienny wpływ terapii hiperbarycznej na nasze zdrowie.

Terapia tlenem wspomaga m.in.:

• rehabilitację po przebytym zakażeniu koronawirusem
  • leczenie miażdżycy, nadciśnienia tętniczego oraz niedotlenienia tkankowego,
  • wspomaga rehabilitacje układu nerwowego ADHD, choroby Alzheimera, Parkinsona, itp.
  • w zaburzeniach ze spektrum autyzmu,
  • łagodzenie skutków reumatyzmu, wspomaganie rehabilitacji po urazach,
  • leczenie cukrzycy oraz zespołu stopy cukrzycowej,
  • leczenie chorób skórnych, tj. łuszczycy, grzybicy, oraz trudno gojących się ran,
  • leczenie zaburzeń potencji,

Tlenoterapia korzystnie wpływa na:

• usuwanie toksyn i szkodliwych metali ciężkich, utrudniających przemianę materii,
  • odżywianie komórek skóry, stare komórki zastępowane są nowymi,
  • przyspieszenie metabolizmu, szybsze efekty odchudzania,
  • zwiększenie ilość produkowanego kolagenu,
  • zmniejszenie obrzęków po stłuczeniach, skręceniach i kontuzjach,
  • trwałe zwiększenie wydolności siłowej organizmu,
  • szybszą regenerację i zmniejszenie bólu pomiędzy treningami i ważnymi zawodami sportowymi

Pomimo tak wielu zbawiennych dla nas korzyści związanych terapią tlenową, niestety istnieją również sytuacje, w których nie zaleca się korzystania z komór hiperbarycznych.

Przeciwwskazania bezwzględne

• nieleczona odma opłucna,
  • przyjmowanie leków cytotoksycznych takich jak bleomycyna, doksorubicyna, disulfiram itp

Przeciwwskazania względne

Wskazana konsultacja ze swoim lekarzem

• zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej,
  • ciąża,
  • zapalenie nerwu wzrokowego,
  • rozrusznik serca,
  • zapalenie zatok,
  • drgawki,
  • gorączka,
  • krwotok,
  • niedawno przebyte przeziębienie,
  • ostre choroby uszu,
  • klaustrofobia,
  • rozsiana choroba nowotworowa.

Jeżeli masz  wątpliwości, dot. terapii w komorze hiperbarycznej, prosimy o omówienie tej kwestii ze swoim lekarzem.

Pomimo tego, iż tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest zabiegiem bezinwazyjnym, to może mieć niewielkie skutki uboczne w postaci zmęczenia oraz bólu głowy. W szczególności po pierwszej i drugiej sesji.

Cennik

Sesja: 130 zł – 90 min w komorze

niebieska komora hiperbaryczna a po lewej obok zielony kwiat doniczkowy
Preferencja prywatności